Strona główna

Zaloguj lub załóż konto
 

Strona główna : Przeglądanie polityków wg informacji szczegółowych
[?]
Szukaj


[?]
Kandydaci
[?]
W serwisie
 


Inf. szczegółowe Newsy Profil E-biuro Program
Tomasz Orłowski
niezrzeszony(a)
Hasło Wyborcze:
KOMPETENCJA-WIEDZA-DOŚWIADCZENIE

Poglądy kandydata:

Lewicowe Prawicowe


Deklaruje start w następujących wyborach: Nr okręgu
Tomasz Orłowski reprezentuje:
Powiat Województwo
m. Kraków małopolskie
Członkowstwo w organizacjach społecznych
WOLONTARIUSZ FUNDACJI BEZPIECZNY KRAKÓW
WICEPREZES STOWARZYSZENIA FORUM SAMORZĄDOWEGO ELEKTORAT
Dotychczasowe dokonania społeczne
Szanowni Państwo!!
W 2002 roku z woli mieszkańców naszej dzielnicy zostałem radnym dzielnicy IV. Dziś chciałbym podsumować moją czteroletnią kadencję.
Jako członek Zarządu Dzielnicy IV patrzę na problemy Prądnika Białego w szerszej perspektywie, ale równocześnie pamiętam o rejonie i ludziach, którzy powierzyli mi mandat radnego. Zawężając podsumowanie tylko do rejonu Krowodrzy przedstawię to, o zostało zrobione, oraz to co jest jeszcze przed nami.
Modernizacja i remonty dróg. Przeprowadzono remont chodników przy ulicy Krowoderskich Zuchów, gruntownie przebudowana została ulica Rusznikarska Deptak (wielokrotnie podnosiłem sprawę remontu tej ulicy), a także przebudowano skrzyżowanie Wybickiego/Łokietka.
Została do realizacji przebudowa ulicy Krowoderskich Zuchów na odcinku Wybickiego/Kluczborska (z mojej inicjatywy klub Twoje Miasto wprowadził to zadanie do budżetu miasta), oraz wciąż nie załatwiona, a bardzo ważna sprawa sygnalizacji świetlnej Wybickiego/Krowoderskich Zuchów i sygnalizacji przy Pizzy Hut. Do innych sukcesów mijającej kadencji zaliczyć mogę:
- skuteczny sprzeciw (wraz z mieszkańcami bloków i ZDZ) budowie stacji paliw płynnych przy ulicy Wybickiego, co zablokowało inwestycję.
- zmianę (na skutek protestu) rozbudowy dworca autobusowego (rejon pętli tramwajowej), dzięki czemu zmniejszono liczbę autobusów, które będą korzystać z dworca oraz powstanie ekranu z zieleni wzdłuż dworca,
Kultura i sport. Byłem współorganizatorem corocznych festynów sportowych w Parku Krowoderskim, turniejów sportowych oraz konkursów dla dzieci i młodzieży. W tej kadencji wybudowane zostało pierwsze w dzielnicy boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie Clepardii, z przeznaczeniem dla dzieci szkół naszej dzielnicy (projekt wymagał jak większość zadań miejskich lobbingu wśród Radnych Miasta, dlatego moją rolą jako przedstawiciela lokalnej społeczności było skuteczne przekonywanie radnych miasta o celowości tego zadania).
Placówki oświatowe. Moim osobistym celem było polepszenie w szkołach dzielnicy warunków do nauki dla naszych dzieci. Powyższe starania spowodowały przeznaczenie znacznych funduszy na remonty sanitariatów, stolarki okiennej, modernizacji kuchni, malowania korytarzy dla SP 21 i Gimnazjum nr 12 oraz dodatkowo dla naszego gimnazjum na remont sanitariatów dla potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z wykonaniem podjazdu. Zdaję sobie sprawę z ogromu potrzeb jakie jeszcze pozostały. W przyszłym roku zostanie zmodernizowane boisko szkolne przy ulicy Kluczborskiej i nadal będę się starał sukcesywnie poprawiać warunki w szkołach.
Zdrowie. Na wniosek Komisji Zdrowia, której jestem członkiem, zostały sfinansowane mieszkańcom badania w zakresie mammografii, wad postawy, lakowania zębów, szczepiliśmy przeciwko grypie. Zawsze pamiętam o seniorach , dlatego podnosiłem kwestie finansowania sprzętu rehabilitacyjnego czy materiałów do terapii. Wielokrotnie jako przedstawiciel Rady Dzielnicy spotykałem się z seniorami (Klub Seniora przy ul. Krowoderskiej) ułatwiając im kontakt z samorządem lokalnym. Monitowałem w sprawie budynków, które pozostają w zarządzie miasta, a zajmowane są przez ośrodki zdrowia o pozostawienia ich w niezmienionym stanie prawnym.
Poprawa bezpieczeństwa. By w naszej dzielnicy było bezpieczniej został zakupiony sprzęt dla służb porządkowych, oraz sfinansowane patrole straży miejskiej, tam gdzie według informacji od mieszkańców było to niezbędne. Została również doświetlona ulica Krowoderskich Zuchów. Działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa są również ważne, dlatego istotną sprawą były fundusze przyznawane na konkurs Prawo i my organizowanego przez Gimnazjum nr 12, a także współpraca w ramach zintegrowanej polityki bezpieczeństwa w programie Bezpieczne Gimnazjum.
Powyższy opis jest tyko wycinkiem prac, jakimi zajmowałem się będąc Waszym radnym. Wiele z tych zadań wymaga kontynuacji.
Historia polityczna
CZŁONEK ZARZĄDU RADY DZIELNICY IV MIASTA KRAKOWA
Propozycje
Najpilniejsze zmiany
MODERNIZACJA I REMONTY DRÓG (SZCZEGÓLNIE REJON UL.WYBICKIEGO-KROWODERSKICH ZUCHÓW, SYGNALIZACJA ŚWITLNA W REJONIE W/W ULIC)
WIĘKSZE NAKŁADY NA BADANIA PROFILAKTYCZNE
REAKTYWOWANIE DOMÓW KULTURY
STWORZENIE PUNKTÓW INFORMACYJNO-PRAWNYCH
ADAPTACJA PUSTOSTANÓW Z PRZEZNACZENIEM NA MIESZKANIA SOCJALNE
MONITOROWANIE NIEBEZPIECZNYCH MIEJSC NA OSIEDLACH

Jak wprowadzić planowane zmiany
Szerzej o sobie
Wiek Rodzina
47 lat
Opis ukończonej edukacji Znane języki obce
FILOLOG POLSKI J.ANGIELSKI
Mój wzór do naśladowania Ulubione książki
JAN PAWEŁ II "ALCHEMIK"- PAULO COELHO "MISTRZ I MAŁGORZATA" - MICHAIŁ BUŁHAKOW ORAZ KSIĄŻKI HISTORYCZNO-PRZYGODOWE
Zwierzęta domowe Ostatnio przeczytane książki
"ŻONA PANA MILTONA" - ROBERT GRAVES "MYŚLENIE WEDŁUG WARTOŚCI"- KS.JÓZEF TISCHNER
Hobby Znak zodiaku
PODRÓŻE, NARTY wodnik
Do góry

Powiadom znajomego | Dodaj jako startową | Wchodzisz z adresu IP: 54.147.16.12
Copyright 2004-2006 © PRiZMAT.pl | Regulamin serwisu | Zastrzeżenia prawne | Ochrona prywatności